1. Jak rozpakować grę ?
  Wszystkie pliki dostępne w serwisie są pakowane programem WinRAR w wersji 3. Aby rozpakować wystarczy wersja 2.9 lub nowsza.

 2. Mam najnowszą wersję WinRAR, a mimo to plik nie chce się rozpakować
  Upewnij się, że plik który ściągnąłeś ma taką samą wielkość, jak ta podana na stronie. Możliwe bowiem, że podczas ściągania twoje połączenie zostało zerwane i plik nie został ściągnięty w całości.
  Jeśli jednak plik nadal nie chce się rozpakować, to powiadom nas o tym

 3. Ściągnąłem ze strony archiwum z grą. Po rozpakowaniu otrzymałem plik .adf - co z nim zrobić ?
  ADF jest skrótem od Amiga Disk File. Powinieneś jeszcze ściągnąć emulator i zaopatrzyć się w KickROM. Jeśli to twoje początki w dziedzinie emulacji, to polecam ściągnięcie polskiego manuala. Sposoby uruchomienia gry opisane są tutaj.

 4. Szukam gry X, której nie ma na stronie. Wiesz, gdzie mogę ją znaleźć ? Albo jeszcze lepiej prześlij mi ją na maila.
  Sprawdź jedną z poniższych stron:

 5. Gra prosi o włożenie dyskietki. Co robić ?
  Jeśli korzystasz z emulatora WinUAE, to naciśnij klawisz F12. Pojawi się menu emulatora, gdzie możesz wyjąć/włożyc odpowiednie dyski.

 6. Jak odczytać amigową dyskietkę na PC ?
  Służy do tego program "disk2fdi" umieszczony w dziale z programami.

 7. Gra X z twojej strony nie działa. Możesz coś z tym zrobić ?
  Wszystkie gry zanim zostaną zamieszczone na stronie są sprawdzane. Jeśli gra się nie uruchamia, to na 95% wina leży po twojej stronie. Warto wtedy zapoznać się bliżej z manualem i przejrzeć konfigurację. Pozostałe 5% zdarza się rzadko. Gdyby jednak tak się stało, to napisz o tym na forum lub napisz nam o tym.

 8. Nie mogę ściągnąć gier z tej strony. Korzystam z Mozilli.
  ¦ciąganie plików w Mozilli może być nieco utrudnione. Pierwszy sposób na ściąganie plików to korzystanie z programów wspomagających ściąganie plików, np. GetRight, FlashGet. Drugi sposób polega na kliknięciu PPM na odnośniku i wybraniu opcji 'Zapisz odnośnik jako'. Domyślnie plik zostanie zapisany z rozszerzeniem TXT, więc po ściągnięciu pliku należy je zamienić na RAR.

 9. Jak savewować grę używając emulatora?
  Większość gier oferuje opcję zapisu stanu gry. Czasem można użyć klawisza 'S', kombinacji CTRL-S, ALT-S lub innej albo po prostu wybrać odpowiednią opcję z menu gry. Często gry wymagają osobnej dyskietki, gdzie zapisywane będą savey. Należy wtedy stworzyć nową sformatowaną dyskietkę (WinUAE -> Disk Drives -> Create standard floppy). Niestety bywa i tak, że taka dyskietka musi mieć odpowiednią etykietę, aby była użyteczna. Można to zrobić przy pomocy np. Workbencha. Należy się zaopatrzyć w dyskietkę z Wokbenchem i uruchomić ją w emulatorze. Po załadowaniu zaznaczamy dyskietkę, wybieramy z menu Icons -> Format Disk i podajemy nową etykietę dyskietki.

  Drugi sposób, znacznie prostszy, choć nie działający w każdej sytuacji to opcja WinUAE -> Misc. -> Save state. Pozwala ona na zapisanie aktualnego stanu emulatora i późniejszy odczyt. Należy jednak pamiętać, aby przed zapisem upewnić się, że żadna ze stacji nie jest aktualnie używana - aby zobaczyć stan stacji dysków należy zaznaczyć opcję WinUAE -> Misc. -> On-screen LEDs

 10. Jak uruchamiać pliki muzyczne z gier zamieszczone na stronie?
  Należy się zaopatrzyć w program DeliPlayer (do ściagnięcia ze strony), który potrafi odtwarzać bardzo wiele formatów. Niektóre z nich potrafi odtwarzać także WinAMP, Foobar oraz XMPlay

 11. Jak przenieść grę z PC na Amigę?
  Kilka sposobów przenoszenia danych jest opisanych na: tej stronie

 12. Jak uruchomić grę ?

 13. Jak korzystać z programu disk2fdi ?

 14. Jak grać w gry amigowe przez internet?