średnia ocen: 9.3

Settlers, The

1993 -

Settlers, The Settlers, The

Opis gry

Settlers lub po polsku Osadnicy, to kultowa gra stworzona przez niemiecką grupę Blue Byte w 1993 roku. Największe zalety tej gry, to piękna grafika, wspaniałe animacje oraz ogromna grywalność. Jeśli chodzi o szczegóły, to Settlers jest grą strategiczną. Cel każdej z misji jest taki sam - zniszczyć przeciwnika. Po wybraniu miejsca, w którym będzie stał zamek - centrum Twojego imperium - otrzymasz kawałek terytorium. Do wyboru jest wiele budynków, które można postawić, a wraz z rozwojem terytorialnym i gospodarczym staną przed tobą większe wymagania. Jak utrzymać kraj w całości, gdy graniczysz z trzema graczami komputera? Jak szybko powołać dużą armię? Skąd wziąść potrzebne surowce? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz grając w The Settlers, grę która poprzez wydawanie nowych części cieszy się popularnością do dzisiaj.

Recenzje

Ta gra jeszcze nie była recenzowana.

Dodaj własną recenzję

Komentarze

Amigowiec1986: Dla mnie ta gra powinna byc lepiej dopracowana graficznie oraz miec w opcjach pożadny zoom aby bylo widac detale jak na Amige ocena 4+

Zaloguj się jeśli chcesz dodać komentarz.

Uwagi

polska wersja językowa

Cheaty

Kody do poziomów:

01) START   11) CHOPPER  21) PASTURE
02) STATION  12) GATE   22) OMNUS
03) UNITY   13) ISLAND  23) TRIBUTE
04) WAVE   14) LEGION  24) FOUNTAIN
05) EXPORT  15) PIECE   25) CHUDE 
06) OPTION  16) RIVAL   26) TRAILER
07) RECORD  17) SAVAGE  27) CANYON
08) SCALE   18) XAVER   28) REPRESS
09) SIGN   19) BLADE   29) YOKI
10) ACRON   20) BEACON  30) PASSIVE
Sposób na darmowe wybudowanie budynku i zdobywanie zasobów: znajdź ścieżkę przeciwnika, która znajduje się tuż przy granicy. Po swojej stronie, możliwie najbliżej znalezionej drogi postaw swoją flagę. Kliknij na flagę i spróbuj połączyć z drogą przeciwnika - jeśli się nie uda, to znaczy że droga leży zbyt daleko od flagi i musisz poszukać innej. W pobliżu flagi postaw dowolny budynek (najlepiej magazyn, bo wtedy będziesz mógł przechwytywać zasoby przeciwnika. Przeciwnik zaopatrzy miejsce budowy w niezbędne materiały, ludzi i postawi budynek. Po skończeniu budowy możesz odciąć drogę i usunąć flagę. Uwaga: pamiętaj, że tak utworzona droga nie powinna być połączona z pozostałą siecią dróg na twoim terenie, bo inaczej możesz stracić zasoby i ludzi.